Produkty

1. Sklo

Základný sortiment tvorí práve sklo. Sklo je priehľadná pevná látka s hladkým povrchom, objavená takmer 3000  rokov pr. Kr. Už oddávna bolo používané v stavebníctve pre jeho izolačné vlastnosti zlúčiteľné s priehľadnosťou a tento trend pretrváva dodnes. Preto aj my ponúkame rôzne druhy skla a jeho opracovanie.

Ploché sklo

Základným typom je práve ploché sklo. Používa sa na zasklievanie okien, dverí či na rôzne dekoračné účely v interiéri.

Bezpečnostné sklá
Bezpečnostné sklo zabezpečuje ochranu pred vonkajšími vplyvmi, no aj pred sklom samtným. Je ošetrené špeciálnou metódou, vďaka ktorej je veľmi odolné voči prasknutiu, rozbitiu či inému poškodeniu. Taktiež sú zvýšené jeho izolačné vlastnosti. V našej ponuke nájdete hneď viacero typov bezpečnostných skiel:

nepriestrelné sklo je tvorené viacerými vrstvami, vhodné pre kancelárie, výklady, vchody

špiónske sklo -takzvané špiónske sklo, je priehľadné iba z vnútornej strany, zabezpečuje súkromie majiteľa objektu

zvukovoizolačné sklo poskytuje tamer úplné odbúranie neželaných zvukov z ulice
Kalené sklá
Kalené sklo je opracované metódou, pri ktorej na povrchu skla vzniká špeciálna vrstva, ktorá mu dodáva mnohé vlastnosti. Je odlonejšie voči nárazom, zmenám teploty a oproti plochému sklu je omnoho pevnejšie.

2. Zrkadlo

Prvé zrkadlá boli vyrobené až okolo roku 1500 a boli leštené dosky zo zlata, striebra, či medi. Dnes sa zrkadlá výrabajú nanášaním tenkej vrastvy hliníka. V našej ponuke nájdete mnoho typov zrkadiel vhodných do kúlení, izieb či šatníkov. Taktiež ponúkame rezanie zrkadiel na mieru, alebo vŕtanie dier.

3. Zasklievanie

Častokrát sa stane, že sa nedopatrením sklo v okne, dverách rozbije a treba ich znovu zaskliť. Ponúkame zasklievanie nielen v našej dielni aj taktiež u Vás doma. Stačí len zavolať a my už váš problém vyriešime.

4. Lepenie

V našej ponuke nájdete aj lepenie akvárii teráii, či vitrín na mieru. Taktiež lepíme na sklo nepriehľadné ale aj ornamenálne fólie.

5. Pieskovanie

Pieskovanie je metóda skrášľovanie skla. Deje sa rozrušením jeho povrchu a vytvorením požadovaného ornamentu.

6. Iné služby

Taktiež ponúkame rezanie, brúsenie, leštenie či fazetovanie hrán.